Tym razem czołowy zespół okręgówki żywieckiej stanął na sparingowej drodze naszej seniorskiej drużyny. W niedzielnym meczu rozegranym w Ustroniu Soła Rajcza pokonała Przełom Kaniów 2:0 (1:0)

Komentarz Trenera Tomasza Świderskiego:

Każdy kolejny mecz kontrolny daje nam odpowiedzi na kolejne pytania, w którym miejscu jesteśmy i na co możemy liczyć i na kogo. Muszę przyznać, że jest coraz bardziej optymistycznie. Najważniejsze, że zespół bardzo, ale to bardzo się zaangażował w trening i bez szemrania wykonuje swoje zadania. Frekwencja na treningach jest wysoka. Co do meczu to cieszę się, że z tak dobrymi zespołami raczej nie będziemy grali w lidze. Pomimo porażki zespół bardzo fajnie realizował się w nowym ustawieniu i to co zdążyliśmy przerobić na treningach już było widoczne w czasie gry. Stracone bramki wynikały z chęci gry od tyłu i budowania ataku pozycyjnego, co narażało nas na straty. Strat tych nie musiało być, ale z drugiej strony zespół z Rajczy mógłby powiedzieć, że zdobył dwie bramki po super wykonanym wysokim pressingu.

Realizujemy swój plan, zawodnicy cieszą się z widocznych korzyści, z tego co ćwiczymy i z niecierpliwością czekamy na następną grę w kolejną niedzielę, z równie wymagającym rywalem z Pogórza. Warta odnotowania jest bardzo dobra atmosfera w zespole i wzajemne mobilizowanie się do ciężkiej pracy.

Soła Rajcza – LKS Przełom Kaniów 2:0 (1:0)

Skład Przełomu: 
Rafał Twardowski – Wojciech Czulak, Piotr Bąk, Patryk Ciućka, Damian Klimczak- Mateusz Grygierzec, Marek Faruga, Tomasz Jacher, Damian Woźniak – Kamil Góra, Kornel Ryszka oraz Dawid Ćwiek, Grzegorz Maron, Robert Jurczyga, Volodymyr Zavadka