W meczu 4 kolejki bielskiej „A” klasy nasza drużyna seniorów pokonała LKS Wilamowice 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Kamil Góra w 54 minucie spotkania.

Przez cały mecz kaniowski zespół prowadził grę i jedna strzelona bramka może nie odzwierciedlać przebiegu niedzielnego spotkania. Dodatkowo przy stanie 0:0 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego (piłkę uderzoną z 11 metra przez Patryka Ciućkę obronił bramkarz Wilamowiczanki.) Jednak należy dodać, że goście dwukrotnie zagrozili naszej bramce, w której świetnie interweniował Michał Masny. Najważniejsze, że po dobrej grze zdobywamy kolejny komplet punktów, który aktualnie plasuje nas na 2 miejscu w ligowej tabeli.

Pomeczowa wypowiedź trenera Adama Śliwy:
Ten mecz miał dla mnie oraz zawodników, którzy wzmocnili Przełom w tym sezonie, bardzo prestiżowe znaczenie, gdyż pracowałem w Wilamowicach przez cztery lata i cieszę się, że przechyliliśmy zwycięstwo na naszą stronę. Spodziewałem się, że będzie to ciężki mecz o dużym znaczeniu i tak też było, mimo iż od początku posiadaliśmy optyczna przewagę, to drużyna Wilamowic skuteczne rozbijała nasze ataki i próbowała nas kontrować, i tak też w pierwszej połowie po strzale Łukasza Wrzeszcza i interwencji naszego bramkarza Michała uratowała nas poprzeczka. Myśmy też mieli swoje okazje w pierwszej połowie  – po uderzeniu Dominika Domki na posterunku stał Sławek Tlałka lub wyręczali go obrońcy w innych sytuacjach.
W drugiej połowie nasza gra się znacznie ożywiła po dwóch zmianach dokonanych w przerwie w osobach Kamila Góry i Damiana Woźniaka, zwłaszcza w ataku dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich, lecz brakowało szczęścia w wykończeniu akcji. Obawiałem się, że przeciwnik raz nas skontruje i taką też sytuację miał grający trener Wilamowic, kiedy to w sytuacji sam na sam zatrzymał go Masny. Krótko mówiąc punkty, które nie przyszły łatwo bardzo mnie cieszą, dlatego dziękuję wszystkim chłopakom za zaangażowanie w ten mecz. Gratuluję zawodnikom z Wilamowic dobrej postawy w meczu, który trzymał kibiców w napięciu do ostatnich sekund. Życzę im powodzenia w dalszych rozgrywkach.