W niedzielnym meczu X kolejki ligi okręgowej kaniowski zespół seniorów przegrał u siebie z Ogrodnikiem Cielmice 2:5 (0:2). Bramki dla Kaniowa zdobyli: Kamil Góra (z rzutu karnego) oraz Kornel Ryszka.

Nasz zespół zagrał w spotkaniu z Ogrodnikiem odważnie w ofensywnie, co zaowocowało kilkoma ciekawymi sytuacjami. Ku nieszczęściu dla podopiecznych trenera Wiesława Kucharskiego, żadna z nich w pierwszej odsłonie spotkania nie znalazła odpowiedniej finalizacji. Zgoła odmiennie było w obozie przyjezdnych, którzy cechowali się dobrą skutecznością. W 25. minucie wynik otworzył grający trener Ogrodnika Grzegorz Chrząścik, a 10. minut później sytuację sam na sam wykończył Sławomir Granek

Drużyna Przełomu w drugiej połowie nie schowała jednak głowy w piasek i wciąż wierzyła w odwrócenie losów spotkania. W 51. minucie bramkę kontaktową dla kaniowian zdobył Kamil Góra, który na gola zamienił „11”, podyktowaną za zagranie ręką przez jednego z zawodników Ogrodnika. Radość Przełomu trwała raptem 60 sekund. Chwilę później, z tego samego powodu, arbiter podyktował rzut karny w drugą stronę, a autorem trafienia był Patryk Gajewski.

Ponownie nasz zespół dobrze zareagował na straconą bramkę. W 66. minucie Kornel Ryszka głową pokonał golkipera przyjezdnych. Jeszcze jedną doskonałą okazję w drugiej części miał Góra, lecz po świetnym strzale z okolic 30 metra na przeszkodzie stanęła mu poprzeczka. W ostatnich 20. minutach drużyna z Cielmic dwukrotnie pokonała bramkarza Przełomu, co oczywiste przesądziło o losach tej potyczki, do której – niestety – w drużej mierze przyczynił się arbiter prowadzący spotkanie. Temat jednak przemilczymy.